fot. wikipedia.org

CBŚP: prawie 200 podejrzanych w sprawie gangu „Bukaciaka”

Centralne Biuro Śledcze Warszawy zatrzymało i doprowadziło z zakładów karnych 9 osób, podejrzanych w sprawie gangu „Bukaciaka”. W całej sprawie występuje blisko 200 podejrzanych – informuje w czwartkowym komunikacie CBŚP.

Zatrzymani, są podejrzani o działalność multiprzestępczą, postawiono im blisko 30 zarzutów prokuratorskich, przy czym jedna osoba jest podejrzana o usiłowanie zabójstwa.

Według śledczych osoby te mogły prowadzić działalność przestępczą w latach 2013-2016. Zostały doprowadzone do mazowieckiego wydziału Prokuratury Krajowej, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, nielegalnego posiadania broni palnej, rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia lub broni palnej, paserstwa, a także wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Na wniosek prokuratury osiem osób zostało tymczasowo aresztowanych.

W toku sprawy zabezpieczono około 40 sztuk broni palnej, trzy granaty, ponad 2 tysiące sztuk amunicji oraz kilkadziesiąt kilogramów środków odurzających i substancji psychotropowych.

Pierwsze zatrzymania w sprawie gangu „Bukaciaka” miały miejsce w 2016 roku. Jak informuje CBŚP, zatrzymano wtedy 11 osób, w tym Rafała S. ps. „Szkatuła” i Marcina K. ps. „Belmondziak”, którzy wraz z Mariuszem K. ps. „Kokolino” i Rafałem B. ps. „Bukaciak”, odpowiadali za próbę uprowadzenia dla okupu mieszkańca Warszawy.

Następne aresztowania miały miejsce w 2018 roku. Jak podaje CBŚP, w tamtym czasie Policjanci CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Krajowej zatrzymali dziesięć osób i doprowadzili z Aresztu Śledczego i Zakładu Karnego cztery inne osoby. Śledztwo nadzoruje Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

PAP/RIRM

drukuj