fot. twitter.com/CBAgovPL

CBA: Kolejne zatrzymania w związku z wyłudzeniem unijnego dofinansowania na hodowlę ryb

CBA zatrzymało cztery osoby w związku z wyłudzeniem ponad 9 mln zł unijnego dofinansowania na hodowlę ryb. Środki wypłacił pomorski oddział regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wśród zatrzymanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne jest biznesmen z Pomorza oraz trzech urzędników – dwóch byłych i jeden obecny pracownik pomorskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Według ustaleń śledczych, przedsiębiorca Bartłomiej K., który prowadził dwa gospodarstwa rybackie w woj. pomorskim, miał za pomocą nieprawdziwych dokumentów wyłudzić dofinansowanie z unijnego programu rozwoju rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich na lata 2007-2013.

W toku śledztwa zebrano materiał dowodowy wskazujący na popełnienie przestępstwa. Na skutek działań zatrzymanych pomorski oddział ARiMR stracił co najmniej 9 mln zł. Pracownicy Agencji odpowiadają za niedopełnienie obowiązków. Przedsiębiorca poświadczył nieprawdę w dokumentach – poinformował Temistokles Brodowski.

Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, grzywna, a także zwrot nielegalnie osiągniętej korzyści majątkowej.

TV Trwam News/RIRM

drukuj