Polska Caritas przekazała 20 tys. euro na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Ekwadorze

Caritas Polska przekazała 20 tys. euro na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Ekwadorze oraz rozpoczyna zbiórkę środków na dalszą pomoc – poinformował rzecznik prasowy Caritas, Paweł Kęska.

Jak podał Kęska, sekretarz wykonawczy Caritas Ekwador Mauricio Lopez zwrócił się z apelem o pomoc do międzynarodowej wspólnoty Caritas. Caritas Internationalis powołała zespół interwencyjny rozpoczynający pracę w Ekwadorze.

Kęska dodał, że Caritas Polska, odpowiadając na apel o pomoc skierowany do wspólnoty międzynarodowej przez Caritas Ekwador i Caritas Internationalis, natychmiastowo przekazała na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi kwotę 20 tys. euro oraz rozpoczyna zbiórkę środków na dalszą pomoc.

– W sobotę, 16 kwietnia Ekwador został dotknięty trzęsieniem ziemi o sile 7,8 stopni Richtera. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu wynosi aktualnie 235 i wciąż rośnie, wiele osób jest zaginionych a ponad półtora tysiąca rannych. W dwumilionowej stolicy kraju są poważne zniszczenia, w państwie wprowadzono także stan wyjątkowy – przypomniał rzecznik Caritas.

Informacje na temat zbiórki środków na pomoc dla ofiar sobotniego trzęsienia ziemi w Ekwadorze są dostępne na stronie internetowej Caritas Polska: http://www.caritas.pl/caritas-dla-ekwadoru/

PAP/RIRM

drukuj