fot. flickr.com

W Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami; miejscami słabe opady śniegu

Jak informuje IMGW, Europa południowo-zachodnia, wschodnia i północno-wschodnia będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu układów niskiego ciśnienia z układami frontów atmosferycznych.

Polska wschodnia będzie pod wpływem wyżu znad Białorusi. Zachodnia część kraju dostanie się pod wpływ zatoki z frontem okluzji związanej z niżem znad północnego Atlantyku. Polska pozostanie w chłodnym powietrzu polarnym morskim, ale w dzień nad zachodnie krańce zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze z zachodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie rosnąć.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo lokalnie rozpogodzenia we wschodniej połowie kraju. Miejscami słabe opady śniegu, na zachodzie przechodzące w opady śniegu z deszczem i deszczu, przejściowo możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -6 st. na północnym wschodzie do -1 st. w centrum i 4 st. na krańcach południowo-zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, nad samym morzem chwilami dość silny i porywisty, z kierunków południowych.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże, na południowym wschodzie początkowo zachmurzenie umiarkowane. Miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie i północy opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, przejściowo lokalnie opady marznące, powodujące gołoledź. Rano lokalnie marznące mgły ograniczające widzialność do 300 m. Bez opadów jedynie na krańcach wschodnich oraz miejscami na południu. Temperatura minimalna od -9 st. na północnym wschodzie, około -3 st. w centrum, do 2 st. na zachodzie. Wiatr przeważnie umiarkowany, nad morzem i wysoko w górach okresami dość silny w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj