fot. PAP/EPA

Pogoda na sobotę

Jak informuje IMGW, nad Wielką Brytanią, Francją i Turcją wraz z Morzem Czarnym pogodę będą kształtowały niże z frontami atmosferycznymi. Pozostałe rejony kontynentu europejskiego znają się w podwyższonym ciśnieniu. Polska będzie na skraju klina wyżu znad Rosji, z północny Europy będzie napływała mroźna, akrtyczna masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, w zachodniej połowie kraju i północy gdzieniegdzie rozpogodzenia. Na południowym wschodzie oraz nad morzem miejscami opady śniegu. Temp. maks. od -7 st. na północnym wschodzie do -3, -2 st. na zachodzie i południu, nad samym morzem około -1 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych, skręci na wschodnie.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże i umiarkowane, na wschodzie oraz nad morzem miejscami opady śniegu. Temp. min. na przeważającym obszarze od -9 do -6 st., chłodniej, od -12 do -9 st. na północnym wschodzie i w kotlinach sudeckich, nad samym morzem od -6 do -3 st. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Nad morzem wiatr będzie się wzmagać do dość silnego, w porywach do 55 km/h i skręci na kierunki północne.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, we wschodniej połowie kraju oraz na północy miejscami opady śniegu. Temp. maks. na przeważającym obszarze od -6 do -2 st., chłodniej, od -8 do -6 st. w kotlinach sudeckich. Nad samym morzem i na Nizinie Szczecińskiej około 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie nad morzem umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, powodujący zawieje śnieżne. Wiatr będzie wiał z kierunków północnych.

W Warszawie w sobotę na ogół pogodnie i bez opadów. Temp. maks. -5 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami możliwe słabe opady śniegu. Temp. min. -6 st. Wiatr słaby, zmienny. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. -3 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunku północnego.

PAP

drukuj