Poczta Polska powraca do małych miejscowości

Rząd rozpoczął przywracanie urzędów pocztowych w małych miejscowościach. Jest to program realizowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Dziś otworzono placówkę pocztową w miejscowości Gózd koło Radomia.

Jak mówiła premier Beata Szydło, lokalne społeczności powinny mieć poczucie bezpieczeństwa, stabilności i tego, że potrzebne instytucje są blisko ich domów.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości chce przywrócić kilkadziesiąt placówek pocztowych w niewielkich miejscowościach, które zostały zlikwidowane za rządów PO-PSL. Dziś otworzono urząd pocztowy w miejscowości Gózd – mówił wójt tej gminy Paweł Dziewit.

– To dla nas bardzo ważny i można powiedzieć wielki dzień, bo w dniu dzisiejszym do naszej gminy po kilkuletniej przerwie powraca urząd pocztowy – wskazał.

Premier Beata Szydło podkreślała, że reaktywowanie urzędów pocztowych jest możliwe dzięki współpracy rządu, Poczty Polskiej i samorządu. Dodała, że to kolejne wywiązanie się rządu z podjętych zobowiązań.

– Tym największym zobowiązaniem jest danie szansy, żeby lokalne społeczności, zwykli obywatele mieli poczucie bezpieczeństwa i stabilności, ażeby te instytucje, które są im potrzebne do normalnego, codziennego życia były blisko ich domów – powiedziała premier Szydło.

Minister Andrzej Adamczyk zapowiedział, że okienka pocztowe będą uruchamiane też na dworcach kolejowych. Oprócz usług pocztowych mają się zajmować m.in. sprzedażą biletów kolejowych.

– W placówkach pocztowych na dworcach, które będą uruchamiane na małych stacjach i na małych dworcach kolejowych, będzie można realizować usługi z jednej strony operatora pocztowego, jakim jest Poczta Polska, a z drugiej strony także usługi związane ze sprzedażą biletów – zaznaczył Andrzej Adamczyk.

W tym roku ruszył także program przywracania posterunków policji realizowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. W bieżącym roku do małych miejscowości wróciły 24 posterunki policji zlikwidowane przez poprzedni rząd PO-PSL.

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj