fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

PK: konieczne badanie wszystkich ciał ofiar katastrofy smoleńskiej

Prokuratura Krajowa poinformowała, że „istnieje konieczność zbadania wszystkich ciał ofiar katastrofy smoleńskiej, które nie zostały spopielone”. Według prokuratury, badania sekcyjne będą miały znaczenie dla określenia przyczyny śmierci, a także dla zrekonstruowania przebiegu katastrofy.

Wczoraj odbyło się spotkanie przedstawicieli prokuratury z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej.

Prokuratura wystosowała jedynie komunikat. Przypomniano w nim, że w przypadku sześciu z dziewięciu osób, które ekshumowano, doszło do zamiany ciał.

Andrzej Melak, brat śp. Stefana Melaka, który zginął pod Smoleńskiem, po spotkaniu w Prokuraturze Krajowej nie chciał zdradzać szczegółów.

– Każdy ma swój punkt widzenia. Były postulowane pewne kierunki śledztwa przez niektórych członków rodzin. Prokuratura ze spokojem i ze zrozumieniem do tych rzeczy się ustosunkowała. A jakie podejmie decyzje? To już jej rzecz – mówi Andrzej Melak.

Prokuratura zapewnia, że badania ciał zostaną przeprowadzone w sposób maksymalnie fachowy, z zachowaniem najwyższych standardów. Prowadzący śledztwo podjęli starania zmierzające do powołania zespołu biegłych, w którego skład wejdą także eksperci z zagranicy.

 

                                                                                                                                                                         RIRM

drukuj