fot. PAP

Pikiety pod tęczą na Placu Zbawiciela w Warszawie

Przez pięć dni w tygodniu, do 25 listopada organizowane są pikiety modlitewno-edukacyjne pod kojarzoną głównie ze środowiskami LGBT  tęczą na Placu Zbawiciela w Warszawie.

Ich uczestnicy przez trzy godziny od 12.00 do 15.00 – modlą się w obronie Kościoła, rodziny i ojczyzny. Spotkania modlitewne odbywają się od poniedziałku do piątku. Rozpoczynają się modlitwą Anioł Pański, następnie odmawiany jest różaniec i koronka do Miłosierdzia Bożego. Pomysłodawcą modlitewnej akcji jest misjonarz ks. Jerzy Garda.

– Naszą pierwszą intencją jest ekspiacja za permanentną profanację, która wyrażana jest przez tą tęczę. Choć ja tego nie nazywam tęczą, bo tęcza jest zjawiskiem atmosferycznym danym przez Pana Boga. Nazywam to metalowym kabłąkiem trójkolorowym. Jest to symbol grzechów Sodomy i Gomory. Modlitwa nasza jest po to, aby ten trójkolorowy kabłąk z Placu Zbawiciela jak najszybciej zniknął – tłumaczy misjonarz ks. Jerzy Garda.

Organizator modlitewnych spotkań podkreślił, że na miejscu prowokacyjnej instalacji powinien powrócić, jak to było przed wojną –  pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Tęcza stanęła na Placu Zbawiciela w czerwcu 2012r. Wcześniej, podczas polskiej prezydencji, zdobiła plac przed Parlamentem Europejskim.

 

RIRM

drukuj