fot. niedziela.pl

W obronie prof. Bogdana Chazana

Nie milknie sprzeciw wobec zwolnienia prof. Bogdana Chazana ze stanowiska dyrektora szpitala im. św. Rodziny w Warszawie.

Przed bramą Ratusza w Warszawie odbyła się kolejna pikieta pacjentek i innych osób sprzeciwiających się zwolnieniu z pracy lekarza, za to, że odmówił zabicia chorego nienarodzonego dziecka.

Walczymy o dobre imię prof. Chazana, lekarza cenionego i nagradzanego za granicą, a w Polsce wyrzuconego z pracy – mówił Mariusz Dzierżawski prezes Fundacji Pro – Prawo do Życia.

– Powodem zwolnienia było to, że pan prof. Chazan odmówił współdziałania w zabiciu dziecka z wadami rozwojowymi. Uważamy, że ta decyzja była skandaliczna. Jest to coś nieludzkiego. Jedna sprawa, to domaganie się zabicia dziecka tylko dlatego, że jest ciężko chore, a drugą skandaliczną sprawą jest to, że lekarz, który staje w obronie pacjenta nie chce brać udziału w jego zabiciu ale oferuje pomoc, jest prześladowany za swoją służbę bliźnim. Pani Gronkiewicz-Waltz ma jeszcze czas, żeby naprawić tą haniebną decyzję – powiedział Mariusz Dzierżawski.

W internecie trwa też akcja Fundacji Pro – Prawo do Życia „Aborcja to zabijanie dzieci”. To reakcja Fundacji na postanowienie sądu w Rzeszowie, który  skazał obrońców życia za informowanie, że aborcja to morderstwo nienarodzonego dziecka.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj