fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

Pierwsza Dama i Królowa Jordanii odwiedziły Muzeum Dziecięce

W trakcie wizyty Pary Prezydenckiej w Jordanii, Królowa Rania zaprosiła Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę do zwiedzenia założonego przez siebie Muzeum Dziecięcego, które znajduje się na terenie królewskiej rezydencji.

To pierwsze takie miejsce w Jordanii, gdzie dzieci maja szansę na naukę poprzez zabawę, odkrywanie i poszukiwanie ponieważ muzeum zostało wyposażone w ponad 150 interaktywnych eksponatów. Placówka realizuje także całoroczne, różnorodne programy rozwojowe, stając się miejscem na spędzanie czasu nie tylko dla najmłodszych, ale i całych rodzin.

W poniedziałek popołudniu Małżonka Prezydenta odwiedziła szkołę dla dziewcząt Tela’ Ali Secondary School, gdzie uroczyście otworzyła, sfinansowaną przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, pierwszą pracownię komputerową. Inwestycję udało się zrealizować w ramach współpracy z MECI- Międzynarodową Organizacją Pozarządową w Jordanii. Pierwsza Dama przekazała także uczennicom ufundowane przez Kancelarię Prezydenta RP materiały dydaktyczno-edukacyjne, m.in. sprzęt sportowy i przybory plastyczne.

Z uwagi na fakt, że Tela’ Al Ali Girls Secondary School jest szkołą żeńską, wsparcie jej podopiecznych zyskuje dodatkowy wymiar pomocy w rozwoju pozycji kobiet w Jordanii, w tym na rynku pracy. Uczęszcza do niej 600 dziewcząt jordańskich oraz ponad 200 córek uchodźców syryjskich. Są to dziewczynki, które z powodu przymusowej  ucieczki z Syrii, zmuszone były do przerwania edukacji szkolnej i właśnie w tym miejscu mogą ją kontynuować. Wizyta była okazją do rozmów Pierwszej Damy z Dyrekcją, nauczycielami szkoły oraz jej uczennicami.

Pani Prezydentowa wszędzie, gdzie to tylko możliwe, wykorzystuje swoją obecność, aby podkreślić rolę edukacji dzieci i młodzieży w każdym miejscu na świecie.


Galeria fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP:

Prezydent.pl/RIRM

drukuj