fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Pierwsza dama gościła w Pałacu Prezydenckim dzieci z domów dziecka

Małżonka prezydenta Polski Agata Kornhauser-Duda spotkała się w czwartek z dziećmi i młodzieżą z domów dziecka; opowiadała gościom o roli pierwszej damy, oprowadziła je po wnętrzach Pałacu Prezydenckiego i w Ogrodzie Zimowym – złożyła świąteczne życzenia.

Dzieci i młodzież z łódzkich domów dziecka obejrzeli m.in. prezydencką bibliotekę, która jest jednym z pomieszczeń znajdujących się w dyspozycji głowy państwa. Goście zobaczyli też m.in. ekspozycję przygotowaną przez Muzeum Narodowe w Krakowie „Rodzime Zwyczaje i Obrzędy w Sztuce Polskiej XIX i XX wieku”.

Małżonka prezydenta pokazała gościom także Salę Obrazową, w której zgromadzone są płótna ilustrujące najważniejsze i najbardziej uroczyście obchodzone przez Polaków święta – Boże Narodzenie oraz Wielkanoc.

Na zakończenie spotkania pierwsza dama zabrała gości do Ogrodu Zimowego, gdzie złożyła dzieciom i młodzieży oraz ich opiekunom życzenia świąteczne oraz noworoczne.

Agata Kornhauser-Duda zachęcała młodych ludzi do włączenia się w obchody – przypadającego w 2018 r. – jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

PAP/RIRM

drukuj