fot. twitter.com/prezydentpl

Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Dnia Matki

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą złożyli „najlepsze życzenia i gratulacje” wszystkim mamom z okazji ich święta przypadającego w sobotę. Życzymy mamom, żeby ich miłość, trud i oddanie przynosiły jak najwięcej satysfakcji – napisali w liście.

„Z okazji dzisiejszego święta składamy wszystkim Mamom nasze najlepsze życzenia i gratulacje” – czytamy w liście pary prezydenckiej zamieszczonym w sobotę na stronie Kancelarii Prezydenta.

„Macierzyństwo to jedno z najbardziej naturalnych, a zarazem najbardziej niezwykłych ludzkich doświadczeń. To miłość i odpowiedzialność, to trud i wyzwanie, to radość i szczęście, które przeżywa się codziennie inaczej, codziennie na nowo” – napisał prezydent wraz z pierwszą damą.

Para prezydencka zaznaczyła, że wie „ile wysiłku kosztuje wychowanie dziecka”. Jest to – jak wskazali – „troska o zdrowie, edukację, budowanie relacji – to codzienna żmudna praca, która wymaga wielkiego zaangażowania, nierzadko wyrzeczeń i poświęcenia”. Podkreślili, że jest to również „radość z osiągnięć własnych dzieci, ale też towarzyszenie im w porażkach” oraz „obserwowanie, jak rozwijają się i rosną, ale także bycie razem w ciężkich chwilach”.

„To głęboka więź, ale również szkoła wybaczania i godzenia się z rzeczywistością” – dodali.

Para prezydencka życzyła „wszystkim Mamom, żeby Ich miłość, trud i oddanie przynosiły jak najwięcej satysfakcji”, a także „żeby zawsze więcej było sukcesów, żeby przeważały radości, żeby dominowały jasne strony”.

„Życzymy Paniom szczęścia, bo szczęśliwe i dumne Mamy to szczęśliwa Polska” – napisali w liście.

Prezydent i pierwsza dama przypomnieli również, że w tym roku obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości i z tej okazji wspominane są postacie m.in. „wybitnych polityków, dowódców, pisarzy, artystów, którym zawdzięczamy przetrwanie polskiej kultury, tożsamości i powrót na mapę Europy po stu dwudziestu trzech latach niewoli”.

„Dziś jednak chcemy podkreślić, jak wielka w tym wszystkim była zasługa polskich Mam, które dbały o zachowanie polskości, uczyły swoje dzieci – często wbrew surowym zakazom – języka polskiego, mówiły o polskiej historii, przekazywały tradycję. Za to wszystko jesteśmy Im bardzo wdzięczni” – zaznaczyli.

Para prezydencka podziękowała mamom „które dzisiaj wychowują swoje dzieci, oraz tym, których dzieci są już dorosłe” podkreślając, że „razem tworzymy wielką wspólnotę Polaków w kraju i za granicą – blisko sześćdziesiąt milionów ludzkich historii, z których każda zaczyna się tak samo: od macierzyństwa”.

„Za ten prawdziwy, najcenniejszy skarb bardzo dziś wszystkim Paniom dziękujemy” – dodali w liście.

PAP/RIRM

drukuj