fot. ks. Maciej Lewandowski

„Pana Jezusa poznajemy przez różaniec” Spotkanie PKRD w Krasnobrodzie

W sanktuarium maryjnym w Krasnobrodzie odbyło się regionalne spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. 

Na początku spotkania przybyłe dzieci powitała Madzia Buczek, założycielka PKRD. Zachęciła członków Podwórkowych Kółek do uczestnictwa w nabożeństwach majowych i zawierzenia swojego życia Maryi, ja to uczynił św. Jana Paweł II.

– Mam nadzieję, że szczególnie w tym miesiącu, który jest poświęcony Matce Bożej będziemy apostołować i szerzyć modlitwę różańcową. Pamiętajmy także o tym, żeby zachęcać nasze koleżanki i naszych kolegów do wspólnego uczestnictwa w nabożeństwach majowych, by wraz z całym Kościołem wyśpiewywać wezwania litanii loretańskiej, by uczcić Matkę Najświętszą; na nowo powierzyć Jej całe swoje życie tak, jak uczynił to św. Jan Paweł II – powiedziała Madzia Buczek. 

Madzia przypomniała, że właśnie dziś przypadają urodziny św. Jana Pawła II i że ten Wielki Polak był honorowym członkiem PKRD.

– Nasza pielgrzymka odbywa się w 94. urodziny św. Jana Pawła II, który był honorowym członkiem Podwórkowych Kółek, więc jest nam szczególnie bliski. Wstawia się za nami i wyprasza nam łaski. Od niego chcemy się uczyć zawierzenia: „Totus Tuus”, cały Twój, Maryjo – powiedziała założycielka PKRD.

Po odmówieniu modlitwy różańcowej dzieci uczestniczyły we Mszy św. Eucharystii przewodniczył ks. prałat Eugeniusz Derdziuk, kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie.

W homilii ks. prałat mówił o różańcu, jako drodze do poznania najpierw Jezusa, a potem Boga Ojca.

– Najcudowniejszą drogą do poznania Jego (Pana Jezusa i Ojca) jest różaniec. Naprawdę, to jest droga poznawania. Bo Pan Jezus objawia Ojca w ten sposób, że stał się człowiekiem. Począł się pod sercem Matki Najświętszej. (…) Tajemnice różańcowe odsłaniają nam Jezusa, a on objawia jaki jest Ojciec. Przez poznawanie Słowa Bożego, przez różaniec – zrozumiałem, zdumiałem się i zadziwiłem, jak dobry jest nasz Ojciec w niebie  –  powiedział ks. prałat Eugeniusz Derdziuk.

Przypomniał, że do modlitwy zachęcał Ojciec św. Jan Paweł II i jego następcy.

 – Dlatego Ojciec Święty Jan Paweł II tak chętnie rozdawał różańce. To samo czynił Benedykt XVI, a teraz Ojciec Święty Franciszek. To jest droga poznawania i uobecniania się Pana Jezusa – wskazał ks. prałat Eugeniusz Derdziuk.

Przypomniał też, że Pan Jezus przyszedł na ziemię po to, żeby przygotować nam miejsce w niebie. Dodał, że trzeba to zaproszenie przyjąć.

Kolejne spotkania PKRD odbędą się: 25 maja w Ludźmierzu, 1 czerwca w Mstowiu, 22 czerwca na Jasnej Górze (XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Hasło: „Totus Tuus, cały Twój, Maryjo”).

Magdalena Buczek przypomina, że spotkanie PKRD na Jasnej Górze będzie najważniejszym momentem dziękczynienia za dar Jana Pawła II.

 – Już teraz bardzo gorąco i serdecznie zapraszam wszystkie dzieci ze wszystkich zakątków naszej Ojczyzny, a także spoza granic do tego, byśmy wspólnie spotkali się u tronu naszej Matki i Królowej. Abyśmy trwali na modlitwie, wspólnym śpiewie, radości, uwielbieniu Pana Boga i dziękczynieniu za świętego Jana Pawła II, który był honorowym członkiem naszej wspólnoty. On otrzymał legitymację, a także księgę z kilkoma tysiącami nazwisk członków PKRD – powiedziała Madzia Buczek.

RIRM


Galeria:

drukuj