fot. facebook.com/PrezydentKukiz

P. Kukiz o wyborach prezydenta Warszawy: Ja nikogo nie wystawiam, my wspieramy

Ja nikogo nie wystawiam, my wspieramy – tak lider Kukiz’15 Paweł Kukiz odpowiedział na pytanie, kogo jego ruch wystawi w wyborach prezydenta Warszawy. Dodał, że w środę spotkał się z liderem Wolnego Miasta Warszawa Janem Śpiewakiem, który zrobił na nim bardzo dobre wrażenie.

W ubiegłym tygodniu lider Kukiz’15 poinformował PAP, że jego ruch planuje ogłosić swoich kandydatów w wyborach samorządowych we wrześniu. Zapowiedział, że w sprawie wyborów w Warszawie chciałby się spotkać z liderem stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa.

Śpiewak pytany w poniedziałek w radiu Plus, czy byłby zainteresowany współpracą z Kukiz’15 w wyborach samorządowych, odparł: „Oczywiście, jestem bardzo zainteresowany taką współpracą”.

Kukiz pytany w czwartek w TVN24, kogo wystawi jako kandydata na prezydenta Warszawy, odparł: „ja nikogo nie wystawiam, my wspieramy”.

Poinformował też, że rozmawiał w środę ze Śpiewakiem.

„Chłopak zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie z tego względu, że zadeklarował, że przede wszystkim będzie odnosił się do opinii obywateli poprzez całą kadencję sejmiku, czyli będą takie instytucje jak panele obywatelskie, referenda, natomiast spółki komunalne nie będą z rozdania – on (Śpiewak) tak uważa – tylko po prostu będą pochodziły z konkursu” – powiedział Paweł Kukiz.

„Zobaczymy, co z tego będzie” – dodał lider Kukiz’15.

W jego ocenie dla Warszawy „największym dramatem byłoby, gdyby Platforma utrzymała władzę, bo utrzymuje się w tym momencie układ ratusza”. Jak dodał, „układ należy przewietrzyć”.

Dopytywany, czy ewentualny start Śpiewaka w wyborach prezydenta stolicy i poparcie go przez Kukiz’15 może spowodować przegraną kandydata PO i Nowoczesnej Rafała Trzaskowskiego, Paweł Kukiz ocenił, że „na pewno to Platformie nie ułatwi wygrania wyborów”.

Pierwsza tura wyborów samorządowych ma się odbyć jesienią, w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.

PAP/RIRM

drukuj