P. Jaki: Wierzę, że zdobędę mandat w PE; w UE chcę bronić katolickich wartości

Wierzę, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobędę mandat; w UE chcę bronić katolickiego świata wartości – powiedział we wtorek wiceszef MS Patryk Jaki. Dodał, że jeśli zostanie europosłem, to w Brukseli zorganizuje też wystawę nt. tego jak wyglądała reprywatyzacja w Warszawie.

Patryk Jaki został spytany w radiu Zet co chciałby osiągnąć w Parlamencie Europejskim jeśli zostanie europosłem. Według nieoficjalnych informacji, Jaki w majowych wyborach ma wystartować z trzeciego miejsca z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego. „Jedynką” w tym okręgu ma być b. premier Beata Szydło, z kolei „dwójką” europoseł PiS Ryszard Legutko.

„Wierzę w to, że zdobędę mandat i będę miał bardzo dobry wynik na liście” – powiedział Patryk Jaki.

Oświadczył, że „pierwsze co zrobi”, to „wystawę o tym, jak wyglądała reprywatyzacja w Warszawie”.

„Jak wydawano nieruchomości na >>140-letnie<< osoby, żeby ludzie w Europie się dowiedzieli, że to nie jest tak, jak przekują niektórzy politycy PO, że tak naprawdę sądy w Polsce działają świetnie, a politycy PiS nie mają co robić, tylko zajmować się reformą sądów” – powiedział wiceminister sprawiedliwości.

Dodał, że w UE jest też „wiele nieprawdziwych informacji” dotyczących reformy sądownictwa w Polsce.

Patryk Jaki stwierdził też, że w Brukseli chciałby bronić „katolickiego świata wartości”.

Wiceminister Jaki do kampanii wyborczej przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi był politykiem Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro. Kandydując na prezydenta Warszawy zrezygnował z członkostwa w partii.

Dopytywany we wtorek kiedy PiS przedstawi pełne listy wyborcze do PE Jaki odparł, że najprawdopodobniej będzie to miało miejsce „na przełomie marca i kwietnia”.

W połowie lutego Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące „jedynek” i „dwójek” na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród „jedynek” są m.in.: szef MSWiA Joachim Brudziński, wicepremier Beata Szydło, Jacek Saryusz-Wolski, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Elżbieta Kruk, Karol Karski, Tomasz Poręba, Zdzisław Krasnodębski, minister edukacji Anna Zalewska i Anna Fotyga.

Natomiast wśród „dwójek” znaleźli się m.in.: wicemarszałek Sejmu, rzeczniczka PiS Beata Mazurek, wiceminister kultury Jarosław Sellin, minister Beata Kempa, wicemarszałek Senatu Maria Koc, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska, czy wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl