fot. twitter.com

P. Jaki do PO: Pokażcie czyny, a nie słowa

Pokażcie czyny, a nie słowa – zaapelował do Platformy Obywatelskiej kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki. W ten sposób odniósł się do propozycji dotyczących edukacji w stolicy, jakie złożył wczoraj Rafał Trzaskowski z PO.

Propozycje kandydata PO na prezydenta Warszawy obejmują m.in. utworzenie 25 nowych przedszkoli i 17 nowych szkół podstawowych, a także 100 zł miesięcznego dofinansowania do zajęć pozalekcyjnych dla warszawskich uczniów oraz wspieranie innowacyjności.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki przypomniał, że PO obecnie rządzi w Warszawie, dlatego Rafał Trzaskowski nie powinien obiecywać, że coś zrobi, tylko to robić.

Kto broni PO wprowadzić teraz 100 zł codziennie, co godzinę, co minutę dla każdego ucznia w Warszawie? Proszę bardzo. Jeżeli chcą być wiarygodni, niech to wprowadzają. Rządzą w Warszawie. Według mojej wiedzy, PO ma również większość w Radzie Miasta. Swoją drogą, (jeśli chodzi o) mówienie o edukacji, to w pierwszej kolejności pan Rafał Trzaskowski i PO powinni się odnieść do ilości zlikwidowanych szkół w Warszawie przez swoją kadencję, w tym np. słynnej szkoły na ul. Twardej. Byłoby rewelacyjnie, gdyby się do tego odnieśli, a potem byśmy rozmawiali o innych rzeczach. Czyli jednym słowem – wiarygodność. Nie zapowiadać, tylko wprowadzać. Wtedy uznamy, że te obietnice są prawdziwe – powiedział Patryk Jaki.

Pierwsza tura wyborów samorządowych ma się odbyć jesienią, pod koniec października lub na początku listopada bieżącego roku.

RIRM

drukuj