Ostatni dzień warsztatów dla młodzieży w WSKSiM

Ok. 200 młodych ludzi bierze od piątku udział w wakacyjnych warsztatach, które odbywają się w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Kończącemu się dziś wydarzeniu towarzyszy hasło: „Nowe widnokręgi, dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”.

Młodzież uczestniczy w zajęciach muzycznych, tanecznych i aktorskich. W programie są też warsztaty telewizyjne, radiowe, prasowe, informatyczno-medialne i sportowe.

Dla części młodych ludzi to też dobry pomysł na zakończenie wakacyjnego wypoczynku – mówi o. Dawid Wilczyński CSsR, kierownik warsztatów.

Niektórzy podkreślają nawet, że czekają na ten czas, aby tu zakończyć ten moment wakacji i uczestniczyć w tej bogatej ofercie, z której mogą korzystać młodzi ludzie, ponieważ są to warsztaty dziennikarskie, politologiczne, kulturoznawcze czy informatyczne. W tym jest szeroka plejada różnego rodzaju zajęć. Z drugiej strony mamy tu ogromny wymiar duchowy. Jest czas na to, aby ze sobą porozmawiać czy aby spotkać się na Mszy św. z Tym, który jest najlepszym nauczycielem dla nas – wskazuje o. Dawid Wilczyński CSsR.

Warsztaty, które organizuje toruńska uczelnia, z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży.

RIRM

drukuj