fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Ostatni dzień na zgłoszenie swojej obecność na sympozjum w WSKSiM

Jeszcze tylko dziś są przyjmowane zgłoszenia na sympozjum naukowe „Oblicza mediów w Polsce”, które odbędzie się w najbliższą sobotę (24 stycznia) w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Coroczne sympozjum jest organizowane we wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy. Dotychczas tematy sympozjum z cyklu oblicza dotyczyły wolności, polityki, prawdy i wolności słowa.

W tym roku tematem przewodnim spotkania są wszystkie media w Polsce – mówi Katarzyna Cegielska, dyrektor administracyjny WSKSiM.

– Tegoroczne sympozjum z cyklu „oblicza” będzie dotyczyć oblicza mediów w Polsce. Warto podkreślić ten temat, bo zaraz nasuwa się pytanie: ile mediów tak naprawdę jest w Polsce polskich? Będziemy mówili o wszystkich mediach, bez względu na to, w czyim ręku są. Na pewno ważne są tematy ekspertów, jeśli chodzi o media. Będą ks. bp Adam Lepa, członek Rady ds. Środków Społecznego Przekazu, a także o. prof. Leon Dyczewski  z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – informuje Katarzyna Cegielska.

Uczestnicy sympozjum będą mieli także okazję zwiedzić Kampus WSKSiM oraz budowę świątyni pod wezwaniem Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Teatr studencki „Dobry wieczór” zaprasza tego dnia na sztukę Adolfa Abrahamowicza „Pupil pupila”.

Zgłoszenia na sympozjum naukowe – Oblicza mediów w Polsce – przyjmowane są jeszcze dziś. Szczegóły na stronie internetowej uczelni.


TV Trwam News/RIRM

drukuj