Odbudowa i wyposażenie sali operacyjnej szpitala w Aleppo

We Wrocławiu zostanie dziś podpisana ekumeniczna deklaracja odbudowy i wyposażenia sali operacyjnej szpitala w Aleppo. Pod dokumentem podpiszą się księża, biskupi kościoła rzymskokatolickiego, prawosławnego, grekokatolickiego i ewangelicko-augsburskiego.

Do mieszkańców Dolnego Śląska skierowany będzie też apel o przyłączenie się do projektu.

Wsparcie inicjatywy zadeklarowały również dolnośląskie władze oraz prezesi Dolnośląskiej Izby Lekarskiej i Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej.

To przykład, jak efektywnie pomagać potrzebującym w Syrii – podkreślił wczoraj podczas konferencji z udziałem m.in. premier Beaty Szydło – ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

To jest piękny projekt ekumeniczny, bo też i media różnych opcji biorą w nim udział. Wiemy, że Państwo nie zawsze zgadzacie się ze sobą, ale w tak ważnych sprawach, jak pomoc dla najbiedniejszych, ten pluralizm jest piękny. Wszystkie media mają również podpisać deklarację,  że będą o tym mówić i nagłaśniać tę pomoc. Właśnie będziemy zbierać na jeden ze szpitali w Aleppo. Dolny Śląsk zbiera dla szpitali Aleppo. Macie Państwo pokazane dwie drogi. Pani premier wskazała pierwszą, gdy ktoś ma potrzebę serca, chce leczyć sieroty, macie Państwo najlepszą drogę, najbardziej skuteczną.

Drugą drogą jest Dolny Śląsk, który chce dać przykład, jak to można robić efektywnie. Zapraszamy i dziękujemy za ten przykład mądrej i rozsądnej pomocy – poinformował ks. prof. Waldemar Cisło.

Aby projekt mógł zostać zrealizowany, Wrocław musi zebrać ponad 317 tys. euro.

Włączenie się w pomoc humanitarną w Syrii zadeklarował też polski rząd. Wczoraj premier Beata Szydło poinformowała, że na ten cel przeznaczonych będzie 1,5 mln zł.

RIRM

drukuj