fot. Paweł Palembas

Obchodzimy dziś Światowy Dzień Misyjny

Pod hasłem „Idźcie i głoście” obchodzimy dziś Światowy Dzień Misyjny. Z tej okazji  we wszystkich parafiach odbędzie się zbiórka na pomoc misjonarzom pracującym na wszystkich kontynentach.

Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę kościołów oraz edukację misjonarzy. W poprzednim roku dzięki zbiórce zebranych zostało ponad milion dolarów.

Dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych ks. Tomasz Atłas zwraca uwagę, że Niedziela Misyjna to czas, w którym każdy z nas ma sobie uświadomić, że jest powołany do bycia misjonarzem.

Każdy z nas jest misjonarzem. Każdy z ochrzczonych ma ten przywilej, aby przez swoje osobiste zaangażowanie, świadectwo, modlitwę i dary materialne służyć temu, żeby Ewangelia była głoszona w każdym zakątku świata i każdej kulturze. Niedziela Misyjna – o czym przypomina nam Ojciec Święty Franciszek – to jest ten szczególny dzień, kiedy to misyjne powołanie mamy sobie uświadomić – wskazuje ks. Tomasz Atłas.

Na świecie pracuje 350 tys. misjonarzy, z czego 2 tys. to Polacy. Najwięcej misjonarzy i misjonarek z Polski pracuje w Afryce.

RIRM

drukuj