fot. flickr.com

Nowe zadania przed Ministrem Infrastruktury i Budownictwa

Dobra komunikacja, mieszkalnictwo i budownictwo przyjazne dla obywatela – to główne wyzwania, które stoją przed Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa – mówi przyszły szef tego resoru Andrzej Adamczyk.

Znalazł się on wśród kandydatów na ministrów, których przedstawiła wczoraj przyszła premier Beata Szydło. Jeszcze przed wyborami, Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało wydzielenie resortu infrastruktury z obecnego Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Poseł Andrzej Adamczyk od lat angażuje się w sprawy polskiej infrastruktury. Był też jednym z krytyków prywatyzacji PKP Energetyka. W rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja zaznaczył, jakie priorytety stoją przed resortem, którym pokieruje.

– To przede wszystkim dobra komunikacja, mieszkalnictwo, budownictwo – przyjazne dla obywatela; budownictwo, które nie stawia przeszkód, nie piętrzy inwestorskiego toru przeszkód, tylko budownictwo, które zachęca do inwestowania. To są priorytety Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa – mówił Andrzej Adamczyk.

Prawo i Sprawiedliwość w swoim programie infrastrukturalnym wskazuje, m.in. na konieczność poprawy spójności komunikacyjnej kraju.

Chce, by powstały autostrady i ekspresówki między stolicą a głównymi ośrodkami gospodarczymi kraju, a także budowy obwodnic dużych miast.

Do strategicznych celów polityki gospodarczej zalicza ponadto odbudowę polskiego kolejnictwa oraz utrzymanie własności Skarbu Państwa w tym sektorze.

RIRM

drukuj