fot. www.mpips.gov.pl

Nowe medale ministerstwa cyfryzacji i pracy

Rząd tworzy nowe medale. Pracują nad nimi Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwo Pracy. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości podkreślają, że sprawa medali ma wydźwięk wyborczy. Koalicji chodzi o zdobycie głosów.

Resort cyfryzacji chce honorować samorządowców, natomiast ministerstwo pracy osoby, instytucje oraz organizacje wyróżniające się – według ministerstwa – m.in. w dziedzinie „obszaru pracy i zabezpieczenia społecznego”.

Odznaczenia mają wręczać minister administracji i szef resortu pracy.

Poseł Arkadiusz Czartoryski z Prawa i Sprawiedliwości, podkreśla, że nie ma potrzeby tworzenia nowych medali. Jak dodaje, takie działania mają na celu honorowanie ludzi popierających władzę.

– Władza robi wszystko, co możliwe, żeby tylko się ratować. Wymyślanie nowych odznak – które będą wręczane przez ministrów, to ewidentna okazja do tego, żeby dawać te odznaki swoim ludziom. Przed każdym medalem powinna być debata publiczna – w Sejmie, w społeczeństwie, w ruchach i organizacjach pozarządowych – czy faktycznie istnieje jakaś wyraźna potrzeba, że coś w kraju się na tyle zmieniło, żeby rozdzielać teraz medale. Im więcej będzie medali, tym niższa będzie ich ranga – podkreślił poseł Arkadiusz Czartoryski.

Ministerstwa twierdzą, że nowe medale powstają, ponieważ jest ich za mało, i nie ma, czym honorować wyróżniających się samorządowców i zasłużonych pracowników.

RIRM

drukuj