fot. PAP/EPA

NATO wzmocni obecność na wschodniej flance

Ministrowie obrony państw NATO zgodzili się na wzmocnienie obecności wojskowej na wschodniej flance – poinformował sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg. Uzgodnienia zapadły na spotkaniu szefów resortów obrony w Brukseli. 

Decyzja ministrów to odpowiedź Sojuszu na zmienione warunki bezpieczeństwa w obliczu polityki Rosji. Na lipcowym szczycie NATO w Warszawie podjęte zostaną kolejne decyzje w tej sprawie.

Poseł Michał Jach przewodniczący sejmowej komisji obrony narodowej zwraca uwagę, że  szczyt NATO ma potwierdzić znaczenie Polski m.in. w  Sojuszu.

– Wierzymy, że to pójdzie w tym kierunku. Pan minister Antonii Macierewicz jest bardzo aktywny w kontaktach międzynarodowych z naszymi sojusznikami, bo w tej chwili chyba cała polityka zagraniczna Polski przede wszystkim jest podporządkowana pod sukces szczytu natowskiego. Tu nie chodzi tylko o to, że to jest w naszym kraju, ale na tym szczycie będą podejmowane bardzo ważne decyzje – zaznaczył Michał Jach.

Szczyt Sojuszu Północnoatlantyckiego odbędzie się 8 i 9 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do Polski ma przyjechać ok. 2,5 tys. delegatów, wśród nich szefowie państw i rządów oraz przywódcy najważniejszych organizacji międzynarodowych.

 

 

RIRM/TV Trwam News

 

 

drukuj