Naprotechnologia ratunkiem dla bezpłodnych małżeństw

Dziś na Wydziale Teologii UWM w Olsztynie odbędzie się konferencja pod hasłem „Czy naprotechnologia jest alternatywą dla in-vitro? Wykład wygłosi dr med. Tadeusz Wasilewski z Białegostoku.

Dr med. Tadeusz Wasilewski jest prekursor metody naprotechnologii w Polsce, znany w leczeniu niepłodności. Wykład rozpocznie się o godzinie 17.30. Badanie i leczenie naprotechnologią może być rozwiązaniem dla małżeństw mających problemy z płodnością i urodzeniem zdrowego dziecka.

W dzisiejszych czasach bezpłodność staje się coraz poważniejszym problemem i dotyka coraz więcej osób. Najczęściej proponowanym rozwiązaniem jest sztuczne zapłodnienie, czyli tak zwane  „in-vitro”.  Kościół katolicki przestrzega przed praktyką tego nieetycznego zabiegu. Podczas każdej próby giną liczne embriony, a te które w ciągu pięciu lat nie zostaną wykorzystane zostają najczęściej wyrzucane.

Metoda „in vitro” nie leczy także niepłodności, lecz dąży do „wyprodukowania” dziecka. Jan Paweł II potępił  „in-vitro” w encyklice „Evangelium vitae”. Kompletnie inaczej postrzegana jest metoda naprotechnologii.

-„Naprotechnologia jest metodą etyczną, w ogromnej części ekologiczną. Procent skuteczności waha się w granicach od 60 do 80 %. Ta metoda absolutnie nie jest szkodliwa ani dla matki, ani dla dziecka. „In-vitro” to metoda głęboko nieetyczna, bo ogromna większość około 90 % poczynanych dzieci ginie. Tego nie mamy w ogóle w naprotechnologii. Tu zachowujemy czyste sumienia i to jest bardzo ważne. Jest to metoda skuteczniejsza niż „in-vitro” i wielokrotnie tańsza”- akcentuje inżynier Antoni Zięba, działacz pro-life.

Dziś o godzinie 17.30 na Wydziale Teologii UWM w Olsztynie odbędzie się konferencja pod hasłem „Czy naprotechnologia jest alternatywą dla in-vitro ?”

 

Wypowiedź inż. Antoniego Zięby :


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl