fot. PAP/Łukasz Ogrodowczyk

Nad południową część Polski nadciągają burze

Jak podaje IMGW, północna, częściowo wschodnia i środkowa Europa będzie w zasięgu wyżu z centrum w rejonie Jeziora Onega. Pozostały obszar kontynentu będzie pod wpływem układów niżowych z frontami atmosferycznymi. Północna Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, w suchej masie polarnej. Południowa część kraju będzie pod wpływem płytkiej zatoki związanej z niżem z rejonu Morza Czarnego i nad ten obszar, ze wschodu i południowego wschodu, napłynie wilgotne i cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie spadać.

W środę w południowej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 20 mm. W północnej połowie zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko wieczorem na Nizinie Szczecińskiej wzrost zachmurzenia do dużego i możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 23 st. na północnym wschodzie i wybrzeżu zachodnim, do 24 st., 27 st. na pozostałym obszarze, chłodniej jedynie na wschodnim wybrzeżu: od 18 st. do 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie okresami porywisty, wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy ze środy na czwartek w południowej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, w pierwszej połowie nocy przelotne opady deszczu oraz zanikające burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 10 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, tylko na Pomorzu Zachodnim początkowo duże i niewielki przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 9 st., 11 st. na północnym wschodzie, 12 st., 15 st. na pozostałym obszarze, do 16 st. na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a na zachodzie i na Śląsku także burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 23 st., 25 st. na północnym wschodzie i na wybrzeżu, do 25 st., 27 st. na pozostałym obszarze kraju i do 28 st. na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie porywisty, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj