fot. Paweł Palembas

Nad Polska jesień w pełni; większa cześć kraju deszczowa i pochmurna

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Europa zachodnia, południowo-zachodnia oraz krańce południowo-wschodnie są pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje rozległy wyż znad Skandynawii.

Polska znajduje się na skraju tego wyżu, zachodnia część kraju stopniowo przechodzić będzie pod wpływ układu niżowego z ośrodkami nad zachodnią Europą. Pozostajemy w chłodnej masie powietrza napływającej ze wschodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie rosło.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, na obszarze od Lubelszczyzny i Podkarpacia przez centrum kraju po Pomorze miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6 st. na północnym wschodzie, około 10 st. w centrum, do 16 st. na południowym zachodzie. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, porywisty, nad morzem umiarkowany i dość silny, w porywach 60 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Temperatura minimalna od -2 st. na północnym wschodzie Polski, około 3 st. w centrum do 7 st. na południowym zachodzie. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, na zachodzie i północy kraju umiarkowany i dość silny, porywisty.

PAP/RIRM

drukuj