Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca

Dziś Pierwsza Sobota Miesiąca, dzień, który wybrała Maryja i prosiła w Fatimie w 1917 roku, by wynagradzać za grzechy świata. Czy pamiętasz warunki nabożeństwa wynagradzającego, o które prosi Matka Boża?

Do warunków nabożeństwa w Pierwsze Soboty należy:

1. przystąpienie do spowiedzi św. i przyjęcie komunii św.,

2. odmówienie jednej części różańca,

3. odprawienie piętnastominutowej medytacji,

4. a wszystkie warunki odprawiamy w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

Siostra Łucja przypomina, iż wskazana intencja wynagradzająca jest najistotniejszym warunkiem nabożeństwa.

Bądźmy razem przy Niepokalanym Sercu w Pierwsze Soboty, by pocieszyć zbolałe Serce Maryi!Zapraszamy wszystkich do wysłuchania transmisji w Radiu Alex z Zakopanego od godz. 18.25:

– Małopolska – 105,2 FM

lub w internecie: www.radioalex.pl

Nabożeństwo to jest odprawiane w Sanktuarium na Krzeptówkach w każdą Pierwszą Sobotę Miesiąca (przez cały rok) i jest również transmitowane przez Radio Alex:

 

W Fatimie 13 lipca 1917 r. Matka Boża powiedziała: „Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je uratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie. […] Przybędę, by prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty. Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione, Rosja nawróci się i zapanuje pokój. Jeśli nie, bezbożna propaganda rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowanie Kościoła. Dobrzy będą męczeni, Ojciec Święty będzie wiele cierpiał. Różne narody zginą, na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje”.

Kilka lat po zakończeniu fatimskich objawień Matka Boża zezwoliła siostrze Łucji na ujawnienie treści drugiej części tajemnicy fatimskiej. Jej przedmiotem było nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. 10 grudnia 1925 r. objawiła się siostrze Łucji i powiedziała:

„Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”.

Więcej informacji: www.sekretariatfatimski.pl

* * *

Fatima podała następującą wiadomość:

Powitanie Matki Bożej Fatimskiej przez kard. Bergolio w Argentynie

Sanktuarium w Fatimie z radością wspomina serdeczne powitanie w Buenos Aires w 1998 r. figury pielgrzymującej Matki Bożej z Fatimy przez obecnego papieża Franciszka.

„Witaj w domu, Matko!”

Sanktuarium Fatimskie z radością wspomina serdeczne przyjęcie figury pielgrzymującej Matki Bożej z Fatimy przez arcybiskupa Buenos Aires Jorge Mario Bergoglio (obecnego papieża Franciszka) podczas jej peregrynacji do Argentyny.

W archiwach Wydziału ds. Studiów i Rozpowszechniania Orędzia (SESDI) Sanktuarium Fatimskiego znajduje się relacja opisująca to wydarzenie. Czytamy w niej, że 19 kwietnia 1998 roku ok. godz. 16.00 arcybiskup Buenos Aires Jorge Mario Bergoglio powitał figurę pielgrzymującą Matki Boskiej z Fatimy, pochodzącą z Sanktuarium Fatimskiego w Portugalii.

Figura przybyła do argentyńskiej stolicy z prowincji S. Luis. Obecny papież Franciszek, któremu przypadło przyjąć „Białą Pielgrzymującą Panią” w Buenos Aires, oczekiwał jej „na skrzyżowaniu ulic” tego miasta. Arcybiskupowi Jorge Mario Bergoglio towarzyszyli reprezentanci duchowieństwa archidiecezji Buenos Aires i diecezji Avellaneda oraz „liczne rzesze wiernych w różnym wieku”; obecny był również ordynariusz diecezji Avellaneda bp Ruben H. di Monte – założyciel „Misyjnej Rodziny Fatimskiej” i orędownik pielgrzymki figury fatimskiej w Argentynie.

Po powitaniu, figura pielgrzymująca przemierzyła ulice Buenos Aires w procesji, której towarzyszyła modlitwa i śpiew. Procesja zakończyła się w Kolegium Matki Boskiej Fatimskiej; celebrowanej tam Eucharystii przewodniczył obecny papież.

W homilii (opisanej w dokumentacji przekazanej Sanktuarium Fatimskiemu jako „krótka, znacząca i emocjonalna”) abp Jorge Mario Bergoglio zawarł słowa powitania: „Witaj w domu, Matko!”.

Końcowy fragment wspomnianej homilii był przede wszystkim modlitwą skierowaną do Matki Boskiej. Abp Bergoglio zwrócił się do Maryi jako matki, która opiekuje się wszystkimi swoimi dziećmi, pociesza je, zna ich prośby, lęki i radości.

„Dlatego otwieramy Jej (Matce, Maryi) drzwi do naszego serca i do naszego domu. Otwieramy jej drzwi do naszego miasta. Ona wie, dokąd ma iść. Ona wie, gdzie powinna działać, kto potrzebuje Jej czułości, jaką ranę trzeba uleczyć. Ona zna nasze, głęboko skrywane w sercu modlitwy; wie, czego pragniemy nawet wtedy, gdy nie mamy odwagi Jej tego powiedzieć” powiedział arcybiskup.

I modlił się: „Ukochana Matko: witaj w domu! Naucz nas, że Jezus jest wciąż żywy, abyśmy umieli poczuć Jego obecność wśród nas. Naucz nas języka czułości. Witaj w domu, Matko! Spojrzyj na moją rodzinę – wiesz, czego potrzebuje. Spojrzyj na naszą dzielnicę – dobrze wiesz, dokąd musisz się udać. Zajrzyj do mojego serca – znasz je lepiej niż ja sam. Witaj w domu! Naucz mnie, że Jezus jest wciąż żywy, abym nigdy nie pomyślał, że jest inaczej. Matko, dodaj mi siły. Napełnij mnie czułością, abym umiał pomagać innym ludziom. Wlej pokój w moje serce. Witaj w domu!”.

Wieczorem, po zakończeniu uroczystości w Kolegium, figurę przeniesiono do pierwszego w Argentynie sanktuarium poświęconego Matce Boskiej Fatimskiej. Przebywała tam do 23 maja 1998 roku.

Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Buenos Aires powstało bardzo biednej dzielnicy, zwanej niegdyś Bajo Flores, a obecnie
Villa Soldati. Mieszkają tam „robotnicy i ludzie skrajnie ubodzy”.

W 1950 roku grupa mieszkańców tej dzielnicy Buenos Aires otrzymała figurę Matki Boskiej Fatimskiej. Wierni modlili się do niej przede wszystkim o to, aby proces wywłaszczenia (który miał tam zostać wówczas przeprowadzony) nie dotknął ich domów.

W tym samym roku arcybiskup Buenos Aires powierzył ten obszar opiece duszpasterskiej Misjonarzy Najświętszego Serca Jezusowego. Pierwszym kapłanem odpowiedzialnym za tę parafię był ksiądz Celso Mejido Díaz. Arcybiskup polecił również, aby w nowej parafii czczona była figura Matki Boskiej Fatimskiej, przywieziona z Portugalii i poświęcona przez ówczesnego patriarchę Lizbony kardynała Cerejeira.

Dekret erygowania parafii wydano 25 lipca 1950 roku. Obecną świątynię zainaugurowano 12 października 1957 roku, rok później konsekrowano ołtarz. W 1992 roku ówczesny arcybiskup Buenos Aires Antonio Quarracino ustanowił parafię sanktuarium archidiecezjalnym.

Pielgrzymka, podczas której figura pielgrzymująca Matki Boskiej Fatimskiej była przyjmowana w Buenos Aires przez obecnego papieża Franciszka trwała od 1998 do 2000 roku. Figura, która nawiedziła wówczas Argentynę oraz Urugwaj, to tzw. „pierwsza figura pielgrzymująca Matki Boskiej Fatimskiej”. Obecnie przebywa ona na stałe w bazylice Matki Boskiej Różańcowej w Fatimie, w Portugalii.

LeopolDina Simões
2013-03-16
źródło: Sanktuarium w Fatimie
http://www.santuario-fatima.pt/portal/index.php?id=61342

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl