fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Nabór wniosków na rządowy program „Rodzina 500 plus”

Premier Beata Szydło, która promuje program „Rodzina 500 plus”, powiedziała, że rodzina jest najlepszą inwestycją. Dziś ruszył nabór wniosków w ramach tego sztandarowego projektu rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Szefowa rządu odwiedziła rodzinę na Mazowszu, z którą wspólnie wypełniła wniosek o świadczenie. Na briefingu prasowym mówiła o zaletach programu „Rodzina 500 plus” i zachęcała rodziny do składania wniosków.

Przyjeżdżajcie państwo do ośrodków gmin, ośrodków pomocy społecznej, tam, gdzie wasze gminy wyznaczyły punkty do realizacji tego programu. Składajcie wnioski przez internet. Jeżeli byłyby jakieś problemy na tej karcie, która jest dołączona do pakietu, który składający wniosek będziecie państwo otrzymywali – „pakiet 500 plus”, na tej karcie znajdziecie państwo potrzebne i najważniejsze dane informacyjne, gdzie można zasięgnąć potrzebnej pomocy. Szukajcie również w całej Polsce „500 busów”, które będą jeździły. Będą również przyjeżdżały do waszych miejscowości. Będą tam wolontariusze, będą ludzie, którzy pomogą i udzielą informacji, jeżeli taka będzie potrzebna. „Rodzina 500 plus” – rodzina to najlepsza inwestycja – powiedziała premier Beata Szydło.

Program „Rodzina 500 plus” przewiduje, że rodzinom, niezależnie od dochodów, wypłacane będzie świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko – do ukończenia przez nie 18 lat. Mniej zamożne rodziny będą mogły otrzymać świadczenie również na pierwsze dziecko.

Świadczenie w ramach programu „Rodzina 500 plus” będą wypłacać gminy. Wnioski będzie można składać w formie papierowej lub online, np. za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub przez internetową Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Na złożenie wniosku są trzy miesiące.

RIRM

drukuj