PAP/Wojciech Pacewicz

Mroźno w całym kraju

Jak informuje IMGW, Europa Wschodnia będzie pod wpływem wyżu znad zachodniej Rosji, a Półwysep Iberyjski i Irlandia będą na skraju rozległego wyżu znad Atlantyku. Resztę kontynentu obejmą niże z ośrodkami nad Korsyką, Francją i Morzem Norweskim.

Polska będzie w zasięgu klina wyżu znad Rosji, w tej samej masie powietrza pochodzenia arktycznego. Ciśnienie początkowo będzie spadało, potem zacznie rosnąć.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie rosło.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami głównie na północy kraju. Na południu i wschodzie słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -6 st. na Suwalszczyźnie i Przedgórzu Sudeckim, około -5 st., -4 st. w centrum i na południu kraju do -1 st. nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. W centrum, na wschodzie i południu kraju okresami słabe opady śniegu. Na Pomorzu i w centrum rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -14 st. na północnym wschodzie, około -10 st., – 8 st. w centrum do -6 st., -5 st. nad morzem; w rejonach podgórskich Sudetów i Karpat około -12 st. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich.

PAP/RIRM

drukuj