fot. TV Trwam News

MON: praca i nagrody dla zwycięzców maratonu programistów

Oferty pracy dla najlepszych, nagrody pieniężne, skok w tandemie na spadochronie, czy przejazd Rosomakiem, to niektóre nagrody, jakie wojsko przygotowało dla zwycięzców maratonu programowania w kategorii cyberbezpieczeństwa – poinformowało w środę MON.

Resort obrony jest partnerem jednego z największych hackathonów na świecie – HackYeah, który odbędzie się 24-25 listopada w Warszawie. Hackathon to wielogodzinny maraton programowania, gromadzący specjalistów branży IT i innych pasjonatów nowych technologii.

Wojskowi specjaliści przygotowali dla uczestników zadanie w kategorii „Cybersecurity” – bezpieczeństwa cybernetycznego.

„Na najlepszych czekają atrakcyjne oferty pracy, także na stanowiskach cywilnych, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni” – zapowiedziało ministerstwo.

Resort przygotował również nagrody pieniężne o łącznej wartości 60 tys. zł i nagrody dodatkowe – skok w tandemie ze spadochronem, rejs łodzią desantową, przejazd transporterem opancerzonym Rosomak oraz udział w kursie dla korespondentów wojennych.

Zadaniem uczestników jest wypracowanie w określonym czasie innowacyjnych rozwiązań w danym obszarze tematycznym, np. cyberbezpieczeństwie, finanse i inwestycje, zdrowie, czy edukacja. Zadanie do wykonania jest ogłaszane w dniu rozpoczęcia konkursu.

Rywalizacja w obszarze „Cybersecurity” zostanie przeprowadzona w grze typu CTF (Capture The Flag – zdobądź flagę) i będzie miała formę turnieju drużynowego.

W konkursie mogą brać udział osoby (w tym zespoły liczące maksymalnie dwie osoby) posiadające wyłącznie obywatelstwo polskie, które ukończyły 18 lat i posiadają pełną zdolność do czynności prawnych.

Liczba miejsc została ograniczona do 100 zespołów. O udziale w konkursie będzie decydować kolejność zgłoszenia.

Rozwiązanie zadań konkursowych rozpocznie się 24 listopada 2018 r., a zakończy 25 listopada 2018 r.

Hackathon to forma coraz częściej stosowana przez korporacje poszukujące nowych rozwiązań informatycznych; konkursy tego typu organizują także instytucje takie jak NATO. Np. wiosną ub. roku polscy wojskowi informatycy zajęli drugie miejsce w swojej kategorii w konkursie Enterprise Architecture Hackathon organizowanym przez sojusznicze dowództwo ds. transformacji (SACT).

PAP/RIRM

drukuj