fot. www.nartyksieza.w8w.pl

Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w Narciarstwie Alpejskim

Na stoku Stożka w Wiśle – Łabajowie odbędą się dzisiaj XVI Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w Narciarstwie Alpejskim o „Puchar im. bł. Jana Pawła II”.

Jak mówi organizator zawodów – ks. Damian Copek – księża powinni dawać dobry przykład ludziom nie tylko jak się modlić, ale także jak się dobrze bawić i sprawiedliwie rywalizować.

-Ksiądz jest z ludzi i ma być dla ludzi. Także na świeżym powietrzu, podczas wypoczynku kapłani mogą dawać przykład dobrej zabawy – bez alkoholu, w uczciwej rywalizacji – ale także i wspólnoty na stoku. Na zawody przyjeżdżają bowiem parafianie, którzy przywożą trąby, bębny –  jest piękny doping powiedział ks. Damian Copek.

Organizator zawodów zauważa, iż te przygotowane są w pełni profesjonalnie.

Trasa jest wymagająca. Wszystko odbywa się w poszanowaniu wszelkich zasad FIS-owskich. Jest człowiek, który ma uprawnienia do tego, aby te tyczki poustawiać we właściwym miejscu, jest cała obsługa. Liczony jest czas w setnych sekundach, więc myślę, że jest to przygotowane w pełni profesjonalnie – zaznaczył ks. Damian Copek.    

W ramach zawodów przeprowadzona będzie także konkurencja w kategorii „OPEN” – rodzinna, w której może wziąć udział każdy, kto jeździ na nartach  i snowboardzie.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.nartyksieza.w8w.pl

drukuj