fot. PAP/Przemysław Piątkowski

Mińsk Mazowiecki: Zakończyły się uroczystości związane ze świętem Żandarmerii Wojskowej

W Mińsku Mazowieckim z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i szefa MON Mariusza Błaszczaka odbyły się uroczystości związane ze świętem Żandarmerii Wojskowej. Odbył się m.in. apel, pokaz dynamiczny wyszkolenia żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Nadane zostały też odznaczenia państwowe.

Prezydent Andrzej Duda w przemówieniu przypomniał, że od czasów Powstania Listopadowego zawsze, gdy powstawało polskie wojsko, była również i żandarmeria, pod różnymi nazwami, ale była i zawsze pełniła służbę dla Rzeczpospolitej. Prezydent podkreślił, że Polska – dziś wolna, suwerenna i niepodległa – może być dumna ze swoich dziejów, także dzięki służbie żandarmerii.

Dzięki temu, że byliście i jesteście tacy, jacy jesteście, niezmiennie, sumiennie i z wielkim oddaniem dbacie o bezpieczeństwo Polski, o porządek, o przestrzeganie prawa, że czuwacie każdego dnia nad naszym bezpieczeństwem, że zabezpieczacie, że jesteście, że służycie – ogromnie jestem za to wdzięczny wam, szanowni panowie generałowie, panie i panowie oficerowie, żołnierze, ale także waszym najbliższym – mówił prezydent Duda.

Za codzienną służbę, zaangażowanie, poświęcenie i profesjonalizm Żandarmerii Wojskowej dziękował też szef MON Mariusz Błaszczak.

Żandarmeria Wojskowa to wyodrębniona i wyspecjalizowana służba Sił Zbrojnych RP. Pełni ona rolę policji wojskowej. Jej działania służą zapewnieniu przestrzegania dyscypliny wojskowej oraz ochranianiu porządku publicznego.

RIRM

drukuj