fot. flickr

Minister sportu Witold Bańka spotkał się z przewodniczącym MKOl

Minister sportu i turystyki Witold Bańka spotkał się w czwartek w Lozannie z przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasem Bachem. „Rozmawialiśmy na temat współpracy w ramach Światowej Agencji Antydopingowej” – powiedział PAP szef resortu.

„To było spotkanie na zaproszenie przewodniczącego MKOl. Przyjechałem na jeden dzień. Spotkanie robocze dotyczyło współpracy w ramach WADA ruchu olimpijskiego i rządów. Także obecnej sytuacji międzynarodowej” – dodał Witold Bańka.

Jak poinformował, spotkanie trwało ok. 1,5 godziny i są planowane kolejne. Uczestniczył w nim także dyrektor generalny MKOl oraz wiceprzewodniczący MKOl Ugur Erdener.

„Jestem bardzo zadowolony. Wcześniej mieliśmy okazję porozmawiać w trakcie World Games we Wrocławiu. Planujemy też następne spotkanie w przyszłym roku. Będzie ono również koordynacyjne” – zapowiedział minister sportu i turystyki, który jest przedstawicielem Europy w Komitecie Wykonawczym Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).

Witold Bańka był bardzo zadowolony z przebiegu spotkania z Bachem.

„Rozmawialiśmy na temat bieżących kwestii, także dotyczących współpracy WADA z ruchem olimpijskim i środowiskami rządowymi. Ale także o usprawnieniu komunikacji i przyszłości polityki antydopingowej” – zaznaczył szef resortu.

W 2019 roku w Katowicach odbędzie się organizowana przez WADA Światowa Konferencja Antydopingowa.

PAP/RIRM

drukuj