fot. PAP

Minister Nowak: Nie zamierzam się kryć za immunitetem

Zrzeknę się immunitetu, jak tylko wpłynie wniosek – zapowiedział Sławomir Nowak (PO), który wczoraj złożył dymisję z funkcji ministra transportu w związku z wnioskiem prokuratury o uchylenie immunitetu poselskiego.

Jak zaznaczył, robi to, by ułatwić działania prokuratury i „jak najszybciej wyjaśnić sprawę”. „Czuję się całkowicie niewinny” – tłumaczył.

Wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu poselskiego Nowakowi jest efektem prowadzonego od maja śledztwa dot. składania przez niego oświadczeń majątkowych niezgodnych z prawdą.

Bogusław Kowalski, były wiceminister transportu, podkreśla że po to są oświadczenia majątkowe, żebyśmy mieli pierwszą podstawową osłonę przed zjawiskiem korupcji, które jest jednym z najbardziej niebezpiecznych dla administracji państwowej.

Sam fakt – jak mówi ekspert – że minister się zaplątał w swoim oświadczeniu świadczy o tym, że jest on co najmniej osobą nieodpowiedzialną, lekceważącą swoje obowiązki.

– Pamiętajmy, że który wydaje olbrzymie pieniądze publiczne na przestrzeganie procedur (…). Myślę, że tłumaczenia w pewnym stopniu pogrążają ministra. Pokazują, że tak naprawdę zamiast uczciwie powiedzieć co się stało i ponieść konsekwencje, próbuje ratować sytuację. Tłumaczenia pogarszają sytuację – ocenia  Bogusław Kowalski.

RIRM 

drukuj