fot. Katarzyna Cegielska

Min. W. Bańka: Budżet WADA będzie większy

Budżet Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) w latach 2019-22 będzie co roku rósł o osiem procent – poinformował minister sportu i turystyki Witold Bańka, który jest członkiem Komitetu Wykonawczego tej organizacji.

„W Montrealu została przyjęta przez Komitet Wykonawczy propozycja budżetu WADA wypracowana przeze mnie w drodze konsultacji z wszystkimi kontynentami. Budżet WADA na 2019-22 wzrośnie o 8 procent w każdym roku. Kompromis między rządami a ruchem olimpijskim to bardzo duży sukces!” – napisał na Twitterze minister.

W Kanadzie trwa posiedzenie Komitetu Wykonawczego, którego Bańka jest członkiem od ponad roku, i zarządu WADA, a także odbywają się konsultacje międzykontynentalne. Wieloletni budżet WADA był jednym z punktów obrad. Uczestnicy spotkania zajmą się także m.in. kwestią akredytacji dla laboratoriów oraz zmianami w kodeksie antydopingowym i strategią polityki antydopingowej.

W przyszłym roku (5-7 listopada) Katowice będą gospodarzem Światowej Konferencji Antydopingowej. Udział w obradach weźmie ok. 2 tys. osobistości z całego świata, zostaną m.in. wybrane nowe władze WADA, zatwierdzone będą też zmiany w kodeksie antydopingowym.

PAP/RIRM

drukuj