fot. PAP/Tomasz Gzell

Min. E. Rafalska: Dobro polskiej rodziny to podstawowy cel naszej misji

W każdym ministerstwie, w każdym urzędzie, na każdym szczeblu musimy pamiętać o podstawowym celu naszej misji – dobru polskiej rodziny – mówiła dziś w Sejmie minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Polityk uczestniczyła w konferencji „Prawa rodziny-rdzeń współczesnej demokracji”.

Spotkanie odbyło się z okazji przypadającego 22 października Dnia Praw Rodziny. Dzisiejsza konferencja zainaugurowała cykl wydarzeń, które wpisują się w obchody tego dnia.

Jak mówiła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, rolą rodziny i jej najbardziej podstawowym zadaniem jest kształtowanie człowieczeństwa. To najmniejsza komórka społeczna, ale bardzo kluczowa dla życia i naszego rozwoju. Rodziny uczestniczą także w budowaniu tożsamości narodu, dlatego też znajdują się pod ochroną i opieką państwa.

– Rolą rządu i wszystkich, którzy mają na sercu dobro ojczyzny jest proponowanie i wprowadzenie w życie takich rozwiązań, które zachęcają do zakładania rodzin i pomagają im sprostać wyzwaniom codzienności – zaznaczyła minister.

I choć są to zadania na lata, to wiele już zostało osiągnięte.

– Można wymienić tutaj program „Rodzina 500 plus”, który niesie realną i wymierną pomoc dla polskich domów. To także program „Za życiem” przeznaczony dla rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnościami, rozwój Karty Dużej Rodziny czy coraz większe środki na opiekę żłobkową – wskazała Elżbieta Rafalska.

Te oraz inne inicjatywy to obszar działania nie tylko ministerstwa, ale także efekt zbiorowego wysiłku całego rządu – podkreślała szefowa resortu.

– W każdym ministerstwie, w każdym urzędzie, na każdym szczeblu musimy pamiętać o podstawowym celu naszej misji – dobru polskiej rodziny – akcentowała minister.  

W całej Polsce odbędzie się 16 konferencji poświęconych zagadnieniom związanym z rodziną. Dzisiejsze spotkanie zorganizowały: Parlamentarny Zespół na Rzecz Katolickiej Nauki Społecznej i Narodowy Komitet Obchodów Dnia Praw Rodziny przy współpracy ministerstwa sprawiedliwości. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Andrzej Duda.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj