PAP/Paweł Supernak

Min. Czaputowicz: Jesienią polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe

Jesienią odbędą się polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe – zapowiedział w czwartek szef MSZ Jacek Czaputowicz spotkaniu ministrów obrony i spraw zagranicznych Polski i Wielkiej Brytanii. Będziemy pracować na rzecz umocnienia naszego strategicznego partnerstwa – podkreślił.

Na konferencji prasowej po spotkaniu Jacek Czaputowicz powiedział, że czwartkowe konsultacje poświęcone były kwestiom obronności i bezpieczeństwa i „miały na celu podzielenie się opiniami i oczekiwaniami na temat lipcowego szczytu NATO”.

„Doceniamy znaczenie Sojuszu dla bezpieczeństwa na wschodniej flance. Opowiadamy się za wzmocnieniem zdolności do obrony i odstraszania, za obecnością Sojuszu w tej części Europy. Zgodziliśmy się co do tego” – powiedział Jacek Czaputowicz.

Dodał, że Polska i Wielka Brytania współpracują też w „zakresie polityki wobec naszych wschodnich sąsiadów”.

„Jesteśmy za pozostawieniem otwartych drzwi do NATO, dążymy do wzmocnienia naszych partnerów” – zaznaczył szef polskiej dyplomacji.

Podkreślił również, że jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa, decydujące znaczenie mają też stosunki ze Stanami Zjednoczonymi.

PAP/RIRM

drukuj