fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

M. Wassermann odwołuje wtorkowe posiedzenie komisji śledczej ds. Amber Gold

Szefowa komisji śledczej Małgorzata Wassermann zdecydowała o odwołaniu przesłuchań funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wezwanych na wtorek. Ma to związek z brakiem dokumentów, które miała odtajnić ABW.

„Nadal nie dotarły z ABW odtajnione dokumenty. Dokumenty tajne są znane komisji i – według mnie – są miażdżące dla świadków stojących tutaj” – oświadczyła Małgorzata Wassermann na zakończenie poniedziałkowego jawnego przesłuchania jednego z funkcjonariuszy ABW.

„Odwołuję wszystkie posiedzenia do czasu aż wpłyną odtajnione dokumenty z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego” – poinformowała.

We wtorek przesłuchanych miało zostać dwóch kolejnych funkcjonariuszy ABW, pracujących przy sprawie Amber Gold.

„Albo będzie odpowiedź (z ABW – PAP), że nie dostaniemy tych dokumentów i nie widzę wtedy w ogóle sensowności wszczynania posiedzeń jawnych. Albo opinia publiczna zobaczy, co jest w tych dokumentach i jak bardzo porażająca i wbijająca jest ta wiedza, i to co państwo posiadali, co z tym zrobili” – stwierdziła szefowa komisji.

Małgorzata Wassermann poinformowała, że kolejnym terminem, kiedy miałaby zebrać się komisja, jest 8 maja i – jak mówiła – liczy na to, że do tego czasu uda się otrzymać odtajnione dokumenty z ABW.

PAP/RIRM

drukuj