fot. PAP/Tomasz Gzell

M. Dworczyk: Uroczystości pogrzebowe Jana Olszewskiego będą dwudniowe – w piątek i sobotę

Uroczystości pogrzebowe b. premiera Jana Olszewskiego będą dwudniowe – piątek i sobota; miejscem pochówku będą Powązki Wojskowe – poinformował we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk.

„Odszedł w ostatnich dniach wielki Polak, wielki patriota, były premier Jan Olszewski, dlatego uroczystości pogrzebowe będą miały charakter państwowy. Organizatorem pogrzebu będzie KPRM, jako że wśród wielu aktywności społecznych i politycznych, Jan Olszewski był też prezesem Rady Ministrów” – mówił Michał Dworczyk podczas wtorkowego briefingu.

Jak dodał, uroczystości pogrzebowe będą dwudniowe i odbędą się w najbliższy piątek i sobotę.

„Miejscem pochówku pana premiera Olszewskiego będą Powązki Wojskowe” – poinformował Michał Dworczyk.

Zaznaczył jednocześnie, że wszystkie szczegóły związane z przygotowaniem uroczystości pogrzebowych zostały opracowane w porozumieniu z rodziną.

Michał Dworczył odnosząc się do harmonogramu uroczystości pogrzebowych poinformował, że w piątek o godz. 9.00 do KPRM zostanie przywieziona trumna z ciałem Jana Olszewskiego i zostanie ona wystawiona w hallu KPRM.

„Między godz. 10.00 a 19.00 w najbliższy piątek będzie można (…) oddać hołd śp. premierowi Olszewskiemu w hallu KPRM” – powiedział Michał Dworczyk.

PAP/RIRM

drukuj