fot. lubuskie.kas.gov.pl

Lubuskie: przewoził kradzioną odzież i kawę warte ponad 600 tys. zł

Funkcjonariusze KAS zatrzymali w rejonie Świecka (Lubuskie) kierowcę tira, która przewoził z Niemiec do Polski kradziony towar – markową odzież i kawę. Łączna wartość tych rzeczy to prawie 600 tys. zł – poinformowała w środę rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Ewa Markowicz.

Do zatrzymania doszło przed tygodniem, ale z uwagi na wykonywane czynności w tej sprawie nie była ona nagłaśniana – dodała rzecznik.

Przemyt kradzionego towaru udaremnili funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Patrolując okolice byłego przejścia granicznego w Świecku wytypowali do kontroli jedną z ciężarówek wjeżdżającą do naszego kraju z Niemiec.

„Mimo dźwiękowych i świetlnych znaków kierowca dość długo zwlekał z zatrzymaniem pojazdu, a potem natychmiast otworzył drzwi i zaczął uciekać. Został przez funkcjonariuszy zatrzymany. Okazało się, że ciężarówka była załadowana kradzionym towarem” – powiedziała Markowicz.

Dodała, że sprawa została przekazana policji ze Słubic. Kierowca tira usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

PAP/RIRM

drukuj