fot. flickr.com

LOT poszerza swoją ofertę z lotniska w Bydgoszczy

Polskie Linie Lotnicze LOT poszerzają swoją ofertę na lotnisku w Bydgoszczy. Po Lwowie przyszedł czas na Kijów.

– W zeszłym roku 3 sierpnia PLL LOT uruchomiły połączenie z Bydgoszczy do Lwowa – przypomina Daniel Mackiewicz z Biura Prasowego Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

To połączenie, po które najczęściej sięgają turyści i obywatele Ukrainy, mieszkający i pracujący w regionie. Po roku przyszedł czas na kolejny krok. Stąd loty do Kijowa.

– Oba połączenia – do Lwowa i Kijowa – odbywają się dwa razy w tygodniu w poniedziałki i piątki. Do Kijowa samolot lata na lotnisko Żulany – informuje Daniel Mackiewicz.

Lotnisko, z myślą o poprawie komfortu pasażerów, krok po kroku realizuje kolejne inwestycje. To m.in. nowa kontrola bezpieczeństwa, powiększenie terminala ogólnego oraz rozbudowa parkingu. Wszystko przekłada się na wzrost liczby pasażerów.

– W tym roku planujemy obsłużyć 400 tys. pasażerów w Porcie Lotniczym Bydgoszcz – wskazuje Daniel Mackiewicz.

Takie dane w połączeniu z infrastrukturą mają przyciągnąć zainteresowanie przewoźników.

– Im korzystniejsza jest ta infrastruktura, tym linie lotnicze są bardziej zainteresowane prowadzeniem dalszych rozmów handlowych – wyjaśnia Daniel Mackiewicz.

Port Lotniczy Bydgoszcz nie zamyka negocjacji z LOT- em. Chce zwiększyć liczbę połączeń obsługiwanych przez narodowego przewoźnika.

TV Trwam News/RIRM

drukuj