fot. PAP/Jakub Kamiński

Liderzy PO i N. zapowiadają koalicję na wybory samorządowe

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oraz przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer zapowiedzieli koalicję PO-Nowoczesna na wybory samorządowe.

Póki co współpraca będzie dotyczyła wyborów do sejmików województw. Koalicja – jak zadeklarował Grzegorz Schetyna – będzie otwarta także dla innych formacji politycznych.

Katarzyna Lubnauer poinformowała o powołaniu zespołu, który przygotuje umowę koalicyjną oraz minimum programowe.

Politycy PiS nie obawiają się tej inicjatywy. Poseł Tomasz Latos powiedział, że wyraził nawet zadowolenie, iż PO i N. idą razem do wyborów.

– Przynajmniej nie ma cienia wątpliwości, że niczym od siebie nie różni się Platforma od Nowoczesnej i Nowoczesna od Platformy. To jest tak na dobrą sprawę jakby jedno ugrupowanie polityczne. Ugrupowanie skompromitowane nie tylko w ostatnich tygodniach czy miesiącach, ale i przeszłości podczas ośmiu lat rządów PO. Przynajmniej wyborcy nie będą mieli żadnych wątpliwości, że ani jednego, ani drugiego ugrupowania nie należy poprzeć i sprawa przy wyborach będzie jasna i jednoznaczna – stwierdził Tomasz Latos.

Parlamentarzysta uważa, że PiS ma duże szanse na wygranie w regionach. Zwraca uwagę, że pozwoli to na jeszcze lepszą realizację niektórych programów rządu. Wymienia tu m.in. „Mieszkanie Plus”. W niektórych samorządach jest on blokowany przez włodarzy.

RIRM/TV Trwam News

drukuj