fot. TV Trwam News

Kujawsko-pomorskie: 600 zdarzeń spowodowanych przez pogodę; 7,4 tys. odbiorców bez prądu

Około 600 zgłoszeń związanych ze skutkami intensywnego wiatru przyjęli od godziny 14.00 w czwartek kujawsko-pomorscy strażacy. Twa usuwanie powalonych drzew i zabezpieczanie domów, których dachy zostały zerwane. Bez prądu w regionie pozostaje około 7,4 tys. odbiorców.

„Od godziny 14.00 otrzymaliśmy do tej pory około 600 zgłoszeń. W 99 proc. dotyczą one powalonych drzew i złamanych konarów. Około 30 zgłoszeń dotyczyło zerwanych dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych” – powiedział PAP dyżurny operacyjny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej bryg. Piotr Bełcikowski.

W wyniku wichury ucierpiały m.in. powiaty bydgoski, toruński, chełmiński, świecki, tucholski, sępoleński i brodnicki.

„Usuwanie wiatrołomów cały czas trwa. Nie mamy informacji, żeby były jakieś osoby poszkodowane w wyniku załamania pogody. Wszelkie mapy, które posiadamy z IMiGW nie wskazują, żeby kolejne burze i wichury miały w najbliższych godzinach przechodzić przez nasz region” – dodał Piotr  Bełcikowski.

Według danych Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego bez prądu pozostaje w regionie około 7,4 tys. odbiorców – 2900 z Enei i 4500 z Energi. Do godziny 22-23 awarie powinny zostać usunięte.

PAP/RIRM

drukuj