fot. flickr.com

Koszalin: Przed południem rozpoczną się uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłych nastolatek

O godzinie 11.00 Mszą św. w kościele św. Kazimierza w Koszalinie rozpoczną się uroczystości pogrzebowe nastolatek, które zginęły w pożarze escape roomu.

To miała być urodzinowa zabawa. Ale wizyta w escape roomie dla pięciu nastolatek skończyła się tragicznie. Zginęły w pożarze obiektu. Z ratunkiem ruszył 25-letni pracownik escape roomu. I – jak zeznał – choć poczuł ulatniający się z butli gaz, nie miał szans, by pomóc ofiarom.

– Myślał początkowo, że po prostu zamknie ją reduktorem. Ten reduktor, o dziwo, nie zadziałał i w tym momencie nagle buchnął ogień – powiedział Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Uroczystości pogrzebowe organizują władze miasta – zapewniał prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

O godz. 11.00 rozpocznie się Msza św. w kościele św. Kazimierza. W imieniu rodzin, o godną postawę uczestników uroczystości, zaapelował prezydent Koszalina.

– Oni proszą tylko o jedno – chcą tę swoją tragedię, wielką tragedię, która ich spotkała, przeżyć w spokoju – zaznaczył Piotr Jedliński.

Do kościoła będą mogły wejść tylko osoby należące do rodziny, a także najbliżsi przyjaciele zmarłych dziewcząt i ich rodzin. Do świątyni nie wejdą mieszkańcy miasta. Rodziny ofiar będą wspierać przed kościołem. To dla nich miasto przygotowało specjalny telebim, na którym będzie transmitowana Msza św. Po Eucharystii w stronę cmentarza wyruszy kondukt pogrzebowy.

TV Trwam News/RIRM

drukuj