fot. PAP/Teodor Szary

Koszalin. Alarm bombowy odwołany, sąd w środę nieczynny

W budynku Sądu Okręgowego w Koszalinie saperzy nie znaleźli żadnego ładunku wybuchowego – poinformowała PAP miejscowa policja. Na wniosek sanepidu w środę sąd będzie zamknięty.

O decyzji stacji sanitarno-epidemiologicznej dotyczącej zamknięcia sądu w środę poinformował PAP rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Koszalinie Sławomir Przykucki.

We wtorek rano do sądu dotarła przesyłka z niezidentyfikowanym białym proszkiem oraz informacją, że w innych pakunkach mają znajdować się materiały pirotechniczne.

Przesyłkę otworzono w budynku sądu przed godz. 09.30. W środku były biały proszek i kartka z informacją, że w innych przesyłkach mogą być wąglik i materiały wybuchowe. Ewakuowano ok. 180 osób, zablokowano drogi wokół budynku.

„Saperzy nie znaleźli materiałów pirotechnicznych w żadnej z przesyłek znajdujących się w sądzie” – powiedziała w rozmowie z PAP sierż. Beata Gałka z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Jak dodała, funkcjonariusze wraz z psami tropiącymi sprawdzili także wszystkie pomieszczenia budynku i teren wokół sądu.

„Materiał nieznanego pochodzenia, który znajdował się w przesyłce, zostanie zabezpieczony przez strażaków i przewieziony do analizy laboratoryjnej w Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie” – wyjaśniła sierż. Gałka.

11 osób, które miały kontakt z przesyłką i proszkiem, zostało po badaniach zwolnionych ze Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Jak zaznaczyła policjantka, żadnej z nich nic nie dolega.

PAP/RIRM

drukuj