Kontrowersyjny koncert Madonny za pieniądze na Euro

6 mln zł, które docelowo miało zostać przeznaczone na promocję Euro 2012 zostało wydane na koncerty Madonny i Coldplay oraz mecz Polska-Anglia – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli.   

Sprawa dotyczy środków z puli 30 mln zł, które otrzymał resort sportu przez mistrzostwami Europy w piłce nożnej na specjalne wydatki. Większość pieniędzy tj. 5 mln 800 tys. jak ustaliła jedna ze stacji telewizyjnych została przeznaczona na koncert Madonny, który odbył się 15 sierpnia w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości domagają się dymisji minister Joanny Muchy.

– Domagamy się natychmiastowego wyrzucenia z rządu minister Muchy. Mamy nadzieję, że Donald Tusk nie będzie bronił tego błędu jakim było powołanie minister Muchy. Minister nie była związana w jakikolwiek sposób z Ministerstwem Sportu, nigdy sportem się nie zajmowała. Jeżeli dziś nie zostanie po tej kompromitacji, po tym marnotractwie 6 mln złotych polskich podatników wyrzucona z rządu, będzie to kompromitacja Donalda Tuska – powiedział poseł Marcin Mastalerek.

Poseł Adam Hofman podkreśla, że te pieniądze mogły zostać wydane na inny bardziej potrzebny cel.

– Jak soczewka, jak w szkle powiększającym dokładnie widać zasady działania tego rządu. Dano nam propagandę, żeby pokazać, że stadion nie stoi pusty na koncert Madonny. Pieniądze publiczne niezgodne z ich przeznaczeniem i to takie pieniądze, które mogły być wydane na wychowanie dzieci i młodzieży. Te pieniądze można było przekazać na lekcje wychowania fizycznego w szkole, na kulturę fizyczną, na boiska, na program „Blisko boisko”, by dzieciaki nie szwendały się po szkole, ale miały co robić. To wydano je na koncert Madonny, która wzbudza wielkie kontrowersje i wykorzystuje symbole bardzo nam bliskie do tego, żeby się promować. Przez wielu jest uznawana za symbol kontrowersyjnej kultury Zachodu – zwraca uwagę poseł Adam Hofman.

                                                                                                                               RIRM

drukuj