PAP/EPA

Konsul w Biurze Polskim: wśród poszkodowanych w katastrofie na Tajwanie nie ma Polaków

Według informacji przekazanych konsulom krajów Unii Europejskiej przez tajwańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, wśród poszkodowanych w niedzielnej katastrofie kolejowej na Tajwanie nie ma obywateli Polski ani innych krajów unijnych – przekazał PAP konsul dyżurny w Biurze Polskim w Tajpej.

Konsul zaznaczył, że na miejscu katastrofy wciąż trwa akcja ratunkowa, więc informacja o braku poszkodowanych Polaków nie jest jeszcze na 100 proc. potwierdzona. Polska placówka na bieżąco monitoruje sytuację – podkreślił.

Dodał, że tajwańskie MSZ informowało dyplomatów o jednym rannym Amerykaninie. Wcześniej tajwańska straż pożarna informowała, że wśród ofiar nie ma cudzoziemców,

W katastrofie zginęły – według najnowszych danych – 22 osoby, a ok. 160 odniosło obrażenia, gdy z nieustalonych jeszcze przyczyn w powiecie Yilian na północnym wschodzie wyspy wykoleił się pociąg ekspresowy, którym podróżowało 366 pasażerów. Tajwańskie media podają, że z szyn wypadło osiem wagonów, a pięć z nich się przewróciło.

Do wypadku doszło na popularnej wśród turystów trasie kolejowej biegnącej wzdłuż wybrzeża.

PAP/RIRM

drukuj