fot. Mateusz Marek/Nasz Dziennik

Koncert patriotyczny w Warszawie

flaga Polski, zwycięstwoDrodzy słuchacze Radia Maryja, widzowie TV Trwam, Przyjaciele, Polacy!!!

3-go maja, w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i rocznicę uchwalenia Konstytucji spotykamy się w stolicy w Warszawie.

Informowaliśmy niejednokrotnie Państwa o rzucanych kłodach pod nogi organizatorów przez poszczególne urzędy i wydziały administracyjne Warszawy. Pięciokrotnie byliśmy zmuszani do zmiany lokalizacji naszego koncertu. Wymagano od nas niemożliwych do zdobycia w tak krótkim terminie zgód i pozwoleń… także tych wydawanych przez najwyższe instytucje w naszym państwie. Otrzymując zgody jednych instytucji byliśmy jednocześnie blokowani przez inne. I tak od urzędu do urzędu, od drzwi do drzwi. Cała ta batalii trwa już prawie miesiąc.

Jej finał: brak zgody na zorganizowanie spotkania zarówno na Placu Zamkowym jak i na krakowskim Przedmieściu.

Rodzi się zatem pytanie: komu przeszkadza w stolicy Polski patriotyczny koncert, który jest jednocześnie wyrażeniem solidarności z Polakami mieszkającymi na Ukrainie? Raz jeszcze pytam się: komu?

Drodzy Państwo, w tej batalii nie wolno nam się poddać. A nawet więcej: potrzeba podjąć jeszcze intensywniejsze działania.

Kochani!!! Nie rezygnujemy. Znaleźliśmy kolejną lokalizację.

Kościół Najczystszego Serca MaryiNasz koncert odbędzie się na terenie parafii pw. Najczystszego Serca Maryi w Warszawie Grochowie przy ulicy Chłopickiego 2, przy placu Szembeka w diecezji warszawsko-praskiej.

Rozpoczynamy o godz. 13.00 koncertem charytatywnym. Na naszej scenie wystąpią m.in.:  Maciej Wróblewski, Jan Wojdak i Zespół Wawele, Zespół Zayazd oraz goście z Ukrainy: Narodowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy i Zespół folklorystyczny Podolski kwiat z Koziatynia.

Naszemu spotkaniu towarzyszyć będę słowa ks. kard. Stefana Wyszyńskiego: „Po Panu Bogu najbardziej kocham Polskę.”

Przywieźmy ze sobą flagi narodowe, transparenty i emblematy. Pomyślmy o krzesełkach turystycznych i niezbędnych rzeczach.

Spotkajmy się w Warszawie, 3-go maja, o godz. 13.00.

Nie może zabraknąć tam Ciebie.

Koncert patriotyczny w Warszawie - plakat


Mapa dojazdu:


Msze św w niedziele i święta: 
7:00 8:30 9:30 11:00 12:30 18:00 20:00

Strona internetowa parafii: parafia-szembeka.waw.pl


RIRM

drukuj