Kolejny miesiąc od katastrofy smoleńskiej

W wielu miastach Polski sprawowane będą Eucharystie w intencji ofiar tej tragedii.

Rano tradycyjnie – tak jak 10 dnia każdego miesiąca delegacja posłów PiS będzie uczestniczyć w porannej Mszy św. w kościele seminaryjnym w Warszawie. Następnie przejdą przed pałac prezydencki gdzie zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.

 Wieczorem o godzinie 19 za ofiary katastrofy w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie będzie sprawowana Eucharystia. Jak co miesiąc – po Eucharystii odbędzie się Marsz Pamięci pod Pałac Prezydencki. Tam zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.

Tymczasem w Radomiu stanie pomnik upamiętniający prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Monument zostanie usytuowany przy ul. Żeromskiego w Radomiu, w okolicach klasztoru Ojców Bernardynów. Przedstawiał będzie parę prezydencką; Lecha i Marię Kaczyńskich, mówi senator PiS Wojciech Skurkiewicz, członek komitetu budowy pomnika.

 „Na cokole pomnika będzie stała para prezydencka – prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią. Miejsce, które wskazała Rada Miasta Radomia, to jest przy głównym trakcie miasta, przy deptaku na ul. Żeromskiego jest taki skwer, gdzie ten pomnik będzie się wspaniale prezentował. Tutaj wielkie podziękowania i ukłony w stronę prezydenta miasta Radomia Andrzeja Kosztowniaka i Rady Miejskiej, która zdecydowała, iż w tym miejscu będzie mógł stanąć pomnik” – powiedział Skurkiewicz.

 Pomnik finansowany jest w 100 proc. z dobrowolnych składek, dodaje senator Wojciech Skurkiewicz.

 „Przez cały czas my jako członkowie komitetu sprzedajemy cegiełki. Również możliwe są wpłaty na specjalne konto, które zostało udostępnione osobom chcącym wpłacić pieniądze. Zbieramy te pieniądze od kilku miesięcy. Mamy pozwolenie na zbiórkę publiczną, którą możemy prowadzić na terenie Radomia, jak i na terenie całego województwa mazowieckiego” powiedział Skurkiewicz.

Monument odsłonięty zostanie najprawdopodobniej w 3 rocznicę katastrofy smoleńskiej – 10 kwietnia 2013 r.

Wypowiedź senatora Wojciecha Skurkiewicza:

Audio MP3
Pobierz
drukuj