Kłamliwe określenie „polski obóz zagłady” w niemieckim Focus.de

W olsztyńskim sądzie okręgowym rozpoczął się proces przeciwko niemieckiemu portalowi „Focus.de”, który kilkukrotnie użył sformułowania „polski obóz zagłady”.

Pozew do sądu o naruszenie dóbr osobistych złożyła Janina Luberda-Zapaśnik, która przeżyła niemiecki obóz koncentracyjny. Pani Janina domaga się przeprosin i zakazu posługiwania się kłamliwym określeniem „polski obóz zagłady”, określając w ten sposób niemieckie obozy koncentracyjne i niemieckie obozy zagłady zlokalizowane w okresie II wojny światowej na terenie okupowanej Polski.

Maciej Świrski z Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi Przeciwko Zniesławieniom podkreśla, że każdy taki przypadek musimy piętnować.

Tu nie ma przypadku. Nasza opinia Reduty jest taka, że to jest celowe działanie. Chodzi o to, by przerzucić na Polaków niemieckie winy w oczach świata, i musimy się tu stanowczo przeciwstawiać. Za kilka lat może być za późno, a polski rząd nic nie robi w tej sprawie. Teraz nastąpiła zmiana na stanowisku MSZ-tu, jednak nie widać żadnych nowych ruchów. Wszystko idzie według starej rutyny, a tu potrzeba rządowej, systematycznej polityki walczącej z tymi zniesławieniami – apeluje Maciej Świrski z Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi Przeciwko Zniesławieniom.

Olsztyński sąd dał czas obydwu stronom do 24 grudnia na polubowne załatwienie sprawy. Jeżeli nie rozwiążą sprawy w ten sposób, to następny termin rozprawy będzie wyznaczony na przyszły rok.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl